شرکت صنعت جویان در زمینه تست های مختلف الکتریکی تجارب بسیاری دارد

 

در زیر نمونه ای از تست های الکتریکی را که توسط شرکت صنعت جویان انجام می شود مشاهد می فرمایید.

انجام تست های الکتریکی بسیار ضروری بر روی تجهیزات الکتریکی
انجام بموقع تست های الکتریکی برای تجهیزات قدرت بسیار اهمیت دارد و این تست ها می تواند قابلیت اطمینان سیستم در حین کار را تضمین کند.
تست های مگر بر روی الکتروموتور ها و کابل های قدرت

جهت تست مقاومت عایقی کابل و بررسی کيفيت آن ، تست جریان نشتی در ترانسفورماتورها، الکترو موتورها، سوئیچ ها و همچنین بررسی ضریب دی الکتریک مواد عایق از مگر Megger استفاده می گردد. برخی از تسترهای مقاومت عایقی علاوه بر سنجش اهم عایق، قابلیت اندازه گیری به روش های ایندکس پلاریزاسیون (PI) و تست جذب دی الکتریک (DAR) را نیز دارند.

حوه تست الکتروموتور، سیم پیچ موتور سه فاز و یا مقاومت عایقی کابل با استفاده از میگر دقیقا همانند اندازه گیری مقاومت توسط دستگاه اهم متر می باشد وجه تمایز میگر با اهم متر در ساخت ولتاژ مستقیم بسیار زیاد توسط میگر است. جهت اندازه گیری مقاومت عایقی با اهم بسیار بالا، نیاز به ولتاژ بالا است به همین دلیل به دستگاه میگر، مگا اهم متر نیز می گویند.

عایق مناسب و با کیفیت دارای اهم بسیار بالاست و برای تست عایق کابل نیاز به دستگاه میگر جهت تزریق ولتاژ بالا می باشد. د ر بعضی میگرها، ولتاژ اندازه گیری به 10 کیلو ولت و یا بیشتر نیز می رسد ولتاژ خروجی  میگر در بازه 50 ولت تا 10 کیلو ولت قابل انتخاب توسط کاربر است .

کابل های نازک مانند کابل تلفن اهم خیلی زیادی ندارند و میتوان با میگر 1000 ولت تجهیزات و کابل های با اهم کمتر از 2 گیگا اهم را تست کرد. کابل های استفاده شده در مدار قدرت دارای اهم بالایی می باشند. جهت میگر تست کابل های با اهم بالا نیاز به تزریق ولتاژ بیشتر است.

تست تانژانت دلتا بر روی ترانس های قدرت

تست های الکتریکی

انجام تست های PD ژنراتور و ترانس قدرت

تست های الکتریکی

تست LOW RESISTANCE برای کلید های قدرت

تست های الکتریکی

تست کیفیت توان بر روی سیستم های توزیع

تست های الکتریکی

تست POLE DROP بر قطب های ژنراتور آبی

تست های الکتریکی

تست مقاومت چاه های ارت

تست های الکتریکی

تست تایمینگ بریکر های قدرت

تست های الکتریکی